Jak usprawnić pracę mózgu w 10 sekund?

Wspieramy świadomy i uważny rozwój

Jak usprawnić pracę mózgu w 10 sekund?

Jeśli masz wrażenie, że tytuł brzmi troszkę tak, jakby napisał go zwolennik płaskiej Ziemi to uspokajam – nie będzie tutaj żadnych szarlatańskich metod z poziomicą w tle! Technikę, którą opiszę możesz sprawdzić sam. Żebyś jednak mieć pewność, że efekty są wymierne, poproszę Cie o zrobienie krótkiego testu. Abyś przekonał się, że Twój mózg pracuje lepiej, chciałbym abyś wykonał test na prędkość czytania – dzięki temu zobaczysz, że po zastosowaniu omówionej przeze mnie metody będziesz czytać po prostu szybciej.

Test na prędkość czytania

Wejdź proszę na stronę https://czytaj123.pl/course/test i sprawdź, jaka jest prędkość Twojego czytania. Następnie przejdź do artykułu, a po przeczytaniu go i zastosowaniu wspomnianej przeze mnie metody – wykonaj ponowny test. Tekst będzie inny, także lepszy wynik nie będzie efektem znajomości testu. No to co? Do dzieła!

Technika pomarańczy?

Generalnie cała zabawa polega na tym, żeby przenieść swoje centrum percepcji w odpowiednie miejsce. Nie jest to skomplikowane, ale za pierwszym razem może trwać ciutkę dłużej – np. minutę, może dwie, ale nie zniechęcaj się – efekty zobaczysz od razu po zakończeniu ćwiczenia! 

Całość możemy podzielić na 4 punkty!

1. Zamknij oczy i wyciągnij rękę do przodu. Wyobraź sobie, że trzymasz na niej pomarańcze. Spróbuj wyobrazić sobie jej ciężar, a także smak i zapach tego soczystego cytrusa! Proste, prawda? Zrób to jednak jak najlepiej potrafisz – to bardzo ważne.
2. Połóż pomarańczę z tyłu głowy tak, jak na głównym zdjęciu z tego artykułu i wyobraź sobie, że się tam przykleiła – wyobraź sobie, że czujesz z tyłu głowy jej ciężar.
3. Wyobraź sobie, że wychodzisz z ciała i stań za sobą. Zobacz, jak do Twojej głowy przyklejona jest pomarańcza i postaraj się skupić na miejscu, w którym się znajduje.
4. Powoli otwieraj oczy i staraj się jeszcze przez sekundkę na pomarańczy.

I tyle. Brzmi szarlatańsko? To dlatego, że każą nam się szczepić, przez co wszyscy mamy autyzm Pewnie tak, ale na spokojnie – to nie jest jakiś magiczny rytuał. Cała zabawa polega na tym, aby zmotywować odpowiednią część mózgu do pracy, a ten sposób ma tylko i wyłącznie w tym pomóc.

Mam jeszcze prośbę – jeśli wykonałeś oba testy – podziel się wynikami w komentarzu – niech każdy zobaczy, że ta metoda przynosi efekty! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *